Jesteś tutaj

Zapalenie żołędzia prącia lub napletka

Wysłane przez Janusz w śr., 04/14/2021 - 16:19
Opis choroby i objawy : 

Zapalenie żołędzia prącia lub napletka najczęściej zdarza się u mężczyzn, którzy niewystarczająco dbają o higienę i w czasie kąpieli nie usuwają mastki spod napletka lub używa się nieodpowiednie mydła. Bezpośrednią przyczyną zapalenia żołędzi są bakterie, grzyby i wirusy. Zapalenie napletka i żołędzi mogą być także wywołane przez infekcje narządów płciowych, co dodatkowo stanowi zagrożenie dla partnerki.

Leczenie : 

Zmiany na penisie lub napletku leczy się poprzez stosowanie zabiegów higienicznych takich jak przemywanie prącia, wykonywanie okładów w niektórych sytuacjach stosuje się także antybiotyki.

Powikłania: 
Każdy stan zapalny prącia, napletka powinien być leczony u lekarza, gdyż może on doprowadzić do różnych powikłań zdrowotnych, niezależnie od tego, czy wywołały go bakterie czy nieprawidłowa higiena.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Zapalenie żołędzia prącia lub napletka u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów zapalenie napletka u dorosłych opis informacje.

zapalenie napletka u dorosłych
zapalenie napletka
zapalenie napletka u dziecka
zapalenie żołędzia
bakteryjne zapalenie członka
bakteryjne zapalenie
choroba zapalenie żołędzia prącia
zapalenie żołędzia
spuchnięty siusiak u dziecka
Bakteryjne zapalenie żołędzia
zapalenie prącia
Bakteryjne zapalenie żołędzia

Co szukasz ?