Jesteś tutaj

Zapalenie żołędzi nazywane balanitis

Wysłane przez Janusz w wt., 08/18/2020 - 22:30
Opis choroby i objawy : 

Grzybica narządów płciowych u mężczyzn lub chłopców występuje zwykle w postaci zapalenia żołędzi (balanitis) lub zapalenia żołędzi i napletka (balanoposthitis). Chorują na nią wyłącznie mężczyźni, którzy nie są obrzezani. Czynnikiem wywołującym chorobę jest najczęściej grzyb drożdżopodobny C. albicans, czasami C. tropicalis lub inne gatunki z rodzaju Candida. Zapalenie żołędzi i napletka to występowanie nacieku zapalnego u nieobrzezanych mężczyzn w obrębie żołędzi i pokrywającego ją fałdu skórnego, czyli napletka z towarzyszącym zaczerwienieniem, obrzękiem i bolesnością. Występuje w każdym wieku i może mieć wiele przyczyn. Najczęściej występuje w wieku poniżej piątego roku życia lub u aktywnych seksualnie mężczyzn. Przyczyny zapalenia żołędzi i napletka są różnorodne najczęściej: wilgotne środowisko wewnątrz worka napletkowego, brak higieny i gromadzenie się pod napletkiem mastki, która rozkładana przez drobnoustroje może wywoływać podrażnienia, zakażenia grzybicze, głównie grzybami Candida, zakażenia bakteryjne, najczęściej gronkowcowe, niewystarczające osuszanie żołędzi i napletka po myciu, reakcja na leki. Objawy zapalenia żołędzi i napletka: zaczerwienienie napletka i żołędzi, ból prącia, swędzenie prącia, obecność wydzieliny, występowanie ranek, owrzodzeń.

Leczenie : 

Wszelkie zmiany chorobowe w obrębie narządów płciowych o charakterze zapalnym, ostrym lub przewlekłym powinny zawsze być leczone zawsze pod nadzorem lekarza.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Zapalenie żołędzi nazywane balanitis u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów balanitis choroba opis informacje.

balanitis choroba
Balanitis zapalenie żołędzi
choroby napletka zdjęcia
Balanitis zapalenie żołędzi
balanitis
Balanitis zapalenie żołędzi
choroby żołędzia foto
Balanitis zapalenie żołędzi
koliste zapalenie żołędzi
Balanitis zapalenie żołędzi
zapalenie żołędzi obrączkowate
Balanitis zapalenie żołędzi
Balanitis circinata - zapalenie żołędzi obrączkowate
Balanitis zapalenie żołędzi
balanitis circinata
Balanitis zapalenie żołędzi

Co szukasz ?