Jesteś tutaj

Zapalenie skóry

Wysłane przez Janusz w śr., 06/01/2016 - 18:38
Opis choroby i objawy : 

Zapalenie skóry może mieć charakter alergiczny lub może być reakcją na czynnik drażniący. Z kolei atopowe zapalenie skóry jest chorobą uwarunkowaną genetycznie, wynikającą z nieprawidłowej reakcji immunologicznej na dany alergen. Czynniki powodujące zapalenie: 1. chemiczne, na przykład powszechnie używany w rolnictwie pestycydy, barwniki, cement, żele intymne, lateks, kosmetyki, niektóre sole metali i innych substancji. 2. biologiczne, takie jak niektóre gatunki roślin bluszcz, barszcz, ciemiężyca. 3. fizyczne — wysokie i niskie temperatury (na przykład, oparzenia, odmrożenia), solar, RTG, promieniowanie radioaktywne, itp, na przykład, nadmierna eksploatacja światła słonecznego podczas opalania; wpływ promieniowania rentgenowskiego na personel medyczny w przypadku niewystarczającej ochrony przed promieniowaniem lub na pacjentów poddawanych radioterapii w nadmiernych dawkach. 4. mechaniczne - ciśnienie, tarcie itp. Zapalenie skóry charakteryzuje się jasno czerwonymi zabarwieniami skóry i obrzękiem. Zapalenie skóry towarzyszy uczucie ciepła i kłucie, napięciem skóry, czasami ból i swędzenie, skóra w czasie dotyku jest gorąca.
Kontaktowe alergiczne zapalenie skóry wyprysk kontaktowy alergiczny informacje o chorobie =>> https://mojachoroba.pl/choroby/alergiczne-kontaktowe-zapalenie-skory

Leczenie : 

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to schorzenie, na które nie ma jeszcze lekarstwa. Możesz jedynie minimalizować objawy, stosując kosmetyki.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Zapalenie skóry u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów zapalenie okołooczne opis informacje.

zapalenie okołooczne
okołoustne zapalenie skóry
okołooczne zapalenie skóry
okołonosowe zapalenie skory
zapalenie okolooczne
okołooczne zapalenie
łuszcząca się skóra na nosie
zapalenie między oczami
okołooczne

Co szukasz ?