Jesteś tutaj

Zajady, zajad

Wysłane przez Janusz w pt., 04/30/2021 - 00:36
Opis choroby i objawy : 

Zajady znane także jako zapalenie kątów ust lub kątowe zapalenie warg znane także jako zapalenie kątów ust lub kątowe zapalenie warg to ogniska przewlekłej infekcji. Zaczyna się od niewielkiego zaczerwienienia, jednak z czasem tworzy się bolesne owrzodzenie. Z tego powodu zajady często są mylone z opryszczką.
Zajady mogą by spowodowane przez czynniki miejscowe jak i ogólne. Miejscowe zakażenia drożdżakami, paciorkowcami lub gronkowcami, ogólne niedokrwistość z niedoboru żelaza oraz megablastyczną, cukrzyca, niedobory witamin oraz zaburzenia trawienia, czynnikiem ryzyka może być próchnica oraz inne choroby zębów i przyzębia. Na powstanie zajadów narażone są też osoby stosujące długotrwałe leczenie antybiotykowe. Zajady mogą się też pojawić u niemowląt i małych dzieci, które używają smoczków i lubią wkładać do buzi wiele różnych, niekiedy brudnych rzeczy.
Różnica między opryszczką a zajadami, opryszczka wargowa rozpoznanie po drobnych pęcherzykach (nie bąblach) wypełnionych płynem surowiczym, skupionych najczęściej na granicy skóry i błon śluzowych w okolicach warg. Uczucie napięcia skóry, świąd i pieczenie poprzedzają ukazanie się pęcherzyków, które po paru dniach wysychają, wytwarzając strupki i bolesne nadżerki. Wykwity opryszczkowe, w przeciwieństwie do zajadów, swędzą i szybciej się goją (ok. tygodnia), a po ustąpieniu nie powinny pozostawiać żadnych śladów. Różnica między zajadami a opryszczką polega na tym, że opryszczka szybko przemija, a zajady utrzymują się przez długi czas.

Leczenie : 

Im wcześniej podejmie się leczenie zajadów, tym szybciej można spodziewać się efektu. Zajady mają zdolność do odnawiania się. Pojawienie się zajadów często związane jest osłabianiem odporności. Leczenie zajadów powinno przebiegać w dwóch kierunkach: objawowym stosowanie kremów i maści i przyczynowym suplementacja odpowiednich witamin lub metody stosowane w medycynie ludowej. Co na zajady? Przede wszystkim witaminy, najwięcej witamin B.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Zajady, zajad u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów zajad opis informacje.

zajad
zajad
zajady u starszych ludzi
zajady u starszych ludzi
zajad męski
zajad męski
zajady
zajady
zajad kącik ust
zajad kącik ust
zajady męskie
zajady męskie
zajady u mężczyzn
zajady u mężczyzn
zajady kącik ust
zajady kącik ust
zajady przyczyny
zajady przyczyny

Co szukasz ?