Jesteś tutaj

Wszawica łonowa pediculosis pubis

Wysłane przez Janusz w ndz., 09/09/2018 - 23:58
Opis choroby i objawy : 

Wszawica łonowa choroba pasożytnicza przenoszona przede wszystkim drogą płciową, lecz także może być przenoszona poprzez noszenie odzieży osoby zainfekowanej oraz za pośrednictwem pościeli. Wywoływana jest przez niewielką wesz o długości od 1,5 do 2,5 milimetrów, która przytwierdza się do włosia, przy samej powierzchni skóry. W owłosionym miejscu składa jaja. Okres wylęgu wszy trwa około trzydzieści dni, a pożywieniem pasożyta jest krew człowieka. Samica może złożyć jednorazowo około 35 jaj. Aby proces wylęgu mógł przebiegać prawidłowo, konieczna jest odpowiednia temperatura. W momencie, kiedy spada ona poniżej 20 stopni Celsjusza, wylęg zostaje zahamowany. Charakterystycznym objawem choroby wszawicy łonowej jest silny świąd okolic łonowych oraz podbrzusza, pojawiają się również tak zwane plamy błękitne, które powstają na skutek hemolizy erytrocytów, w miejscu ukłucia wszy. Samice mogą rozprzestrzeniać się także na inne części ciała, z wyjątkiem skóry owłosionej głowy. Wszy łonowe mogą zatem pasożytować również pod pachami, na brwiach, rzęsach i innych owłosionych miejscach na ciele.

Leczenie : 

Leczenie choroby wszawicy łonowej powinno być skonsultowane z lekarzem, który przepisze odpowiednie leki, maści lub żele. Wszystkie rzeczy mające kontakt z pasożytem powinny być odkażone. Leczeniem musi być objęty także partner osoby zakażonej.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Wszawica łonowa pediculosis pubis u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów wszawica łonowa zdjęcia opis informacje.

wszawica łonowa zdjęcia
wesz
wszawica łonowa objawy
wsza
jak wygląda wszawica łonowa
wszawica
wszawica łonowa jak rozpoznać
wsza
wszawica łonowa wikipedia
wesz
menda łonowa
wsza
wszawica łonowa na brzuchu
wsza
wszawica łonowa obrazy
wsza
wesz lonowa menda
wsza

ZDJĘCIA OBRAZY::

Co szukasz ?