Jesteś tutaj

Wodniak jądra, hydrocoele

Wysłane przez Janusz w sob., 11/07/2020 - 20:01
Opis choroby i objawy : 

Wodniak jądra (łac. hydrocele testis) nagromadzenie się płynu między osłonkami jądra lub skomunikowanym z otrzewną wyrostkiem pochwowym. Wodniaki jąder mogą pojawić się w każdym momencie życia, zarówno u niemowlęcia jak i dorosłego mężczyzny. Cechą charakterystyczną wodniaka jądra jest jednostronne (zazwyczaj prawostronne) zwiększenie objętości worka mosznowego (wodniaki obustronne zdarzają się niezwykle rzadko). Co ciekawe obserwuje się różnicę w ilości płynu rano i wieczorem – wieczorem zauważalnie wzrasta.

Leczenie : 

Leczenie wodniaka jądra polega na zabiegu chirurgicznym. U dzieci operacje wykonuje się nie wcześniej niż po ukończeniu drugiego roku życia. Często do tego czasu wodniak ustępuje samoistnie, np. dzięki wchłonięciu płynu otaczającego jądra lub zamknięciu wyrostka pochwowego.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Wodniak jądra, hydrocoele u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów wodniak jądra objawy opis informacje.

wodniak jądra objawy
wodniak jądra objawy foto
wodniak jądra leczenie
wodniak jądra leczenie zdjecia
spuchnięte jądro
spuchnięte jądra foto
wodniak jądra u dziecka
wodniak jądra u dziecka objawy
wodniak jądra u nastolatków
wodniak jądra u nastolatków zdjecie
spuchnięte jądro u dziecka
spuchnięte jądro u dziecka objaw
wodniak jądra u niemowlaka zdjęcia
wodniak jądra u niemowlaka
wodniak jądra badanie
wodniak jądra badanie objawy
spuchnięte prawe jądro
spuchnięte prawe jądro foto

ZDJĘCIA OBRAZY::

Co szukasz ?