Jesteś tutaj

Szczelina odbytu anal fissure

Wysłane przez Janusz w sob., 11/07/2020 - 21:30
Leczenie : 

Leczenie szczeliny odbytu: Zachowawcze: dieta bogatoresztkowa - unikanie zaparć, dbanie o codzienne wypróżnienia, leki zmniejszające stan zapalny, leki zmniejszające napięcie zwieracza wewnętrznego,
zastosowanie dilatatora ("rozszerzacza") - celem jest zmniejszenie nadmiernego napięcia zwieracza, które z kolei jest główną przyczyną szczeliny. Właściwe i systematyczne stosowanie dilatatora pozwala na wyleczenie szczeliny. Leczenie zabiegowe: laserowa waporyzacja szczeliny odbytu, zabieg w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga hospitalizacji, daje wysoki odsetek wyleczenia, najnowocześniejsza metoda leczenia, boczne nacięcie zwieracza wewnętrznego odbytu - metoda nie wymaga pobytu w szpitalu.

Profilaktyka : 
Zapobieganie szczelinie odbytu Zapobieganie rozwojowi szczeliny odbytu pozwala przestrzeganie kilku pewnych środków zapobiegawczych. Zasadniczą kwestią w tym przypadku jest normalizacja diety i trybu życia, która zakłada: zaniechanie picia alkoholu, ograniczenie pikantnego jedzenie, rzucenie palenie; aktywność fizyczna (bez podnoszenia ciężarów); dieta bogata w błonnik; okresowe wizyty u proktologa (szczególnie po 40 latach).
Powikłania: 
Przyczyny i konsekwencje szczeliny odbytu Etiologia tej choroby nie jest w pełni poznana. Uważa się jednak, że głównymi czynnikami przyczyniającymi się do wystąpienia patologii są: zbyt twardy kał, powodujący uraz błony śluzowej odbytu; siedzący tryb życia, praca „siedząca” i inne cechy behawioralne, w wyniku których występuje zastój krwi w kroczu; hemoroidy; zaburzone unerwienie odbytnicy; zaparcia i biegunka; choroby pasożytnicze; poród; podnoszenie ciężarów Wewnętrzna szczelina odbytu wymaga obowiązkowego leczenia przez proktologa. Samodzielne podawanie maści, czopków i innych leków często okazuje się nie tylko nieskuteczne, ale także niebezpieczne, ponieważ nieleczona choroba zmienia się w postać przewlekłą. W takim przypadku do terapii może być wymagana operacja. Możliwe powikłania obejmują zwiększony zespół bólowy, ostre zapalenie paraproctitis, przetokę odbytu. Ponadto za podobnymi objawami może kryć się proces onkologiczny.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Szczelina odbytu anal fissure u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów szczelina odbytu objawy opis informacje.

szczelina odbytu objawy
szczelina odbytu objawy
szczelina odbytu leczenie
szczelina odbytu leczenie
szczelina odbytu forum
szczelina odbytu forum
jak wygląda szczelina odbytu zdjęcia
jak wygląda szczelina odbytu zdjęcia
odbyt choroby
odbyt choroby
odbyt pęknięcia
odbyt pęknięcia
odbyt szczelina
odbyt szczelina
odbyt pęknięcie
odbyt pęknięcie
szczelina odbytu powikłania
szczelina odbytu powikłania

ZDJĘCIA OBRAZY::

Co szukasz ?