Jesteś tutaj

Stulejka (łac. phimosis) zwężenie otworu napletka (łac. preputium)

Wysłane przez Janusz w czw., 06/11/2020 - 18:45
Opis choroby i objawy : 

Stulejka to drobny defekt anatomiczny to znaczy zwężenie napletka, uniemożliwiające zsunięcie go z żołędzi. Stulejka dotyka zarówno chłopców, jak i dojrzałych mężczyzn. Stulejka może być wadą wrodzoną, ale może także być spowodowana innymi czynnikami, takimi jak: liszaj twardzinowy i zanikowy, zbliznowacenie spowodowane siłowym odciąganiem napletka, stany zapalne napletka lub cewki moczowej, cukrzyca, nieprawidłowa higiena i pielęgnacja okolic intymnych niemowlaka. Stulejka jest przyczyną nie tylko stanów zapalnych okolic prącia, ale również może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia chorego. Stałe drażnienie żołędzi i wewnętrznej strony napletka może spowodować zwężenie ujścia zewnętrznego cewki moczowej i zanik błony śluzowej napletka.
STULEJKA domowe sposoby leczenia =>> https://domowe-sposoby.com/choroba/stulejka
Nieleczona stulejka u dorosłych grozi stanami przedrakowymi, a nawet rakiem prącia. W skrajnych przypadkach stulejka całkowicie uniemożliwia wydalanie moczu. Stulejka ma negatywny wpływ na życie seksualne.

Stulejkę u dorosłych dzieli się na cztery stopnie:

Stulejka 1 stopień wyraża się w trudnej ekspozycji żołędzi prącia. Przejawia się tylko w stanie wyprostowanym (podekscytowanym), ze wzrostem wielkości penisa.
Stulejka stopnia 2 może wystąpić, gdy żołądź prącia jest uwalniany w spokojnym stanie z zauważalnym dyskomfortem. Po wzniesieniu towarzyszą mu bolesne doznania.
Stulejka III stopnia oznacza, że ​​żołądź prącia podczas erekcji (powiększenie i stwardnienie prącia z podnieceniem) w ogóle się nie ujawnia. W spokojnym stanie - tylko częściowo.
Stulejka IV stopnia charakteryzuje się niezdolnością do uwolnienia żołędzi prącia, zarówno w stanie spokojnym, jak i podekscytowanym. Towarzyszy temu bolesne oddawanie moczu, obrzęk napletka i możliwe stany zapalne.

Poniżej zdjęcia stulejki u mężczyzn jak wygląda, co to jest stulejka, stulejka u 10 11 12 13 14 15 16 17 latka i chłopców.
CHOROBY MĘSKIE ZDJĘCIA =>> https://www.bolimnie.com/anatomia/penis-pracie-czlonek-choroby

Leczenie : 

Jedynym sposobem leczenia stulejki (phimosis) jest leczenie zabiegowe.
Obrzezanie (circumcisio) jest to operacja częściowej lub całkowitej amputacji napletka.
Zalety obrzezania:
lepsza jakość higieny, a przez to mniejsze ryzyko wystąpienia stanów zapalnych i ich konsekwencji
mniejsze ryzyko zakażenia wirusem opryszczki, brodawczaka czy HIV
mniejsza wrażliwość żołędzi prącia, co skutkuje możliwością odbycia dłuższego stosunku płciowego.
Istnieje również możliwość wykonania operacji plastycznej z zachowaniem napletka.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Stulejka (łac. phimosis) zwężenie otworu napletka (łac. preputium) u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów stulejka u dorosłego opis informacje.

stulejka u dorosłego
Stulejka
choroby prącia stulejka
Stulejka
stulejka dzień po zabiegu
Stulejka
co to jest stulejka
Stulejka
ciasny napletek u dorosłego
Stulejka
stulejka po operacji zdjęcia
Stulejka
stulejka u dorosłego mężczyzny
Stulejka
mężczyzna stulejka
Stulejka
napletek nie schodzi
Stulejka

ZDJĘCIA OBRAZY::

Co szukasz ?