Jesteś tutaj

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, MIZS, JIA

Wysłane przez Janusz w ndz., 10/11/2020 - 00:24
Opis choroby i objawy : 

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, MIZS, JIA (od ang. juvenile idiopathic arthritis), znane też pod innymi nazwami takimi jak młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów lub młodzieńcze przewlekłe zapalenie stawów lub choroba Stilla – najczęstsza u dzieci postać zapalenia stawów, o nieznanej etiologii, rozpoczynająca się w młodym wieku (przed 16 rokiem życia), trwająca co najmniej 3 miesiące, której towarzyszą zmiany w narządzie ruchu oraz objawy pozastawowe. Również zapalenie stawów charakteryzuje się poranną sztywnością stawu / stawów o różnym czasie trwania. „Idiopatyczny” oznacza, że ​​przyczyna choroba jest nieznana, ale „młodzieńcza”, w której pojawiają się objawy poniżej 16 roku życia.

Jak rozpoznaje się młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów ?
Jeśli zapalenie stawów pojawiło się przed 16 rokiem życia, trwa w co najmniej jednym stawie przez co najmniej 6 tygodni i przyczyna nieznane, czyli istnieją inne przyczyny zapalenia stawów, wykluczone, to mówiąc o chorobach stawów, używa się tego terminu młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów lub reumatyzm dziecięcy zapalenie stawów. Rozpoznanie MIZS opiera się zatem na obecność przedłużającego się zapalenia stawu / stawów, jeśli wykluczono możliwość wykorzystania jakichkolwiek innych chorób dokładny wywiad z pacjentem, badanie lekarskie, badania laboratoryjne i badanie ultrasonograficzne stawów.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, MIZS, JIA u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów zdjęcia opis informacje.

młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów zdjęcia
młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów zdjęcia foto
młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów
młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów foto
zapalenia stawów
zapalenia stawów
MIZS
MIZS objawy
młodzieńcze przewlekłe zapalenie stawów
młodzieńcze przewlekłe zapalenie stawów foto
młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów u dzieci
młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów u dzieci objawy
JIA
JIA foto
choroba Stilla
 choroba Stilla objaw
młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów na dłoniach
młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów na dłoniach foto

Co szukasz ?