Jesteś tutaj

Łupież pstry

Wysłane przez Janusz w wt., 11/10/2020 - 17:13
Opis choroby i objawy : 

Łupież pstry (łac. pityriasis versicolor) jest niezaraźliwym schorzeniem skóry, wywoływany jest przez drożdżaki, które występują na skórze każdego człowieka. Choroba przybiera postać plam na skórze. Mogą być one jaśniejsze lub ciemniejsze od normalnego odcienia skóry. Objawem łupieżu pstrego są plamy na skórze o zabarwieniu jaśniejszym lub ciemniejszym od otaczającej skóry. Czasem też przyjmują kolor biały, różowy, czerwony, brązowy lub mają odcień opalonej skóry. Mogą pojawić się w każdym miejscu na ciele. Często bywają suche i łuszczą się. Skóra w miejscu występowania zmian może swędzieć.

Leczenie : 

miejscowe stosowanie leków przeciwgrzybiczych: maści zawierających klotrimazol i ketokonazol oraz mikonazol, szamponów z ketokonazolem.

Profilaktyka : 
Zapobiegawczo : unikanie obcisłych, nieprzepuszczających powietrza ubrań, codzienne oczyszczanie skóry z nadmiaru łoju i potu, regularne stosowanie specjalnych środków w postaci szamponu.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Łupież pstry u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów łupież pstry na plecach opis informacje.

łupież pstry na plecach
łupież pstry pod pachami
białe kropki na ciele
łupież pstry szyja
przebarwienia skóry
biale plamki na rece
łupież pstry wokół szyi
białe przebarwienia na skórze
białe plamki na brzuchu

Co szukasz ?