Jesteś tutaj

Leukonychia - bielactwo paznokci.

Wysłane przez Janusz w śr., 06/29/2016 - 18:59
Opis choroby i objawy : 

Leukonychia, bielactwo paznokci inne określenie „kwitnące paznokcie” choroba paznokci , która charakteryzuje się białymi plamami na paznokciach lub paskami. Może pojawić się na jednym lub kilku paznokciach, zwykle z powodu pojawienia się małych pęcherzyków powietrza w paznokciu. Ta choroba jest dość powszechna, ale nie wszyscy postrzegają ją jako chorobę.

Przyczyny leukonychii. Źródła tej choroby nie zostały ostatecznie zidentyfikowane, jednak uważa się, że może się ona rozwinąć w wyniku drobnych urazów paznokcia, a także narażenia na szkodliwe chemikalia. Ponadto leukonychia jest nie tylko nabyta, ale także wrodzona.

Rodzaje leukonychii.

1. Ograniczona leukonychia . Sama nazwa sugeruje, że choroba paznokci jest częściowa.

2. Leukonychia typu paskowego. Pojawia się na paznokciach w postaci białych pasków. Takie paski mogą rozwinąć się z białych kropek. Może pojawić się po zatruciu arszenikiem lub talem.

3. Leukonychia punktowa. Można go łatwo rozpoznać po obecności małych białych kropek na paznokciach. To najczęstszy rodzaj leukonychii. Przyczyna pojawienia się kropek jest najczęściej związana z różnego rodzaju mechanicznymi uszkodzeniami paznokcia.

4. Całkowita leukonychia. Choroba dotyka całej płytki paznokcia. Zwykle objawia się w dzieciństwie lub okresie dojrzewania i zaczyna się w otworze paznokcia . Przyczyną jego pojawienia się mogą być różne przenoszone choroby zakaźne, upośledzenie funkcji wątroby i nerek, infekcje grzybicze.

Często pojawienie się białych plam na paznokciach wiąże się z brakiem cynku w organizmie. Chorobie może towarzyszyć silne zmęczenie, obniżona odporność, alergie, trądzik. Leukonychię można pomylić z podobną chorobą paznokci - powierzchowną grzybicą paznokci. Jednak tutaj plamy są również białe, ale trochę się zlewają i przypominają ziarenka proszku. Ta choroba jest bardziej typowa dla osób zakażonych wirusem HIV.

Leczenie : 

Leczenie leukonychii zależy przede wszystkim od przyczyny jej wystąpienia, która nie jest tak łatwa do zidentyfikowania. Warto jednak ograniczyć kontakt paznokci z chemikaliami, pić zestaw witamin zawierający retinol (witaminę A).

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Leukonychia - bielactwo paznokci. u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów bielactwo paznokci opis informacje.

bielactwo paznokci
bielactwo paznokci
leukonychia co to za choroba
leukonychia co to za choroba
leukonychia objawy
leukonychia objawy
Leukonychia
Leukonychia
bielactwo paznokci zdjęcia
bielactwo paznokci zdjęcia
białe przebarwienia na paznokciach
białe przebarwienia na paznokciach
kwitnące paznokcie
kwitnące paznokcie
biały paznokieć
biały paznokieć
leukonychia paznokci całkowita
leukonychia paznokci całkowita

Co szukasz ?