Jesteś tutaj

Krwiak pod paznokciem

Wysłane przez Janusz w ndz., 12/20/2020 - 16:29
Opis choroby i objawy : 

Paznokcie u rąk i nóg są podatne na urazy, ponieważ palce stykają się przede wszystkim ze światem zewnętrznym.

Co to jest krwiak podpaznokciowy?
To medyczne określenie siniaka pod paznokciem . Najczęściej krwiak podpaznokciowy pojawia się w wyniku uszkodzenia naczyń krwionośnych znajdujących się pod łożyskiem paznokcia.

Przyczyny pojawienia się krwiaka podpaznokciowego ?
Nie jest wcale trudno nabawić się krwiaka podpaznokciowego w życiu codziennym, wystarczy włożyć palec miedzy drzwi a futrynę lub uderzyć w nie ciężkim przedmiotem. Ponadto, pod paznokciem krwiak może wystąpić, gdy palce są w zbyt ciasnych butów przez długi czas, a przednia część wywiera nadmiernego nacisku na palcach. Może to spowodować pęknięcie naczyń krwionośnych i krwawienie pod paznokciem. Najczęściej podatni są na to sportowcy uprawiający aktywny sport: tenisistki, piłkarze czy koszykarze. Ale biegacze, a nawet turyści nie są na to odporni, zwłaszcza ci, którzy często chodzą w dół.

Jakie są objawy krwiaka podpaznokciowego ?
Pierwszym objawem krwiaka podpaznokciowego jest ból w okolicy paznokcia spowodowany wzrostem ciśnienia krwi pod łożyskiem paznokcia. Oprócz bolącego bólu zmieni się kolor paznokcia. Na początku zauważysz czerwonawo-fioletowy odcień pod paznokciem, który następnie zmienia się w ciemnobrązowy, a nawet czarny.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Krwiak pod paznokciem u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów Krwiak podpaznokciowy opis informacje.

Krwiak podpaznokciowy
Krwiak podpaznokciowy
wylewy podpaznokciowe
wylewy podpaznokciowe
paznokieć wylew
paznokieć wylew
krwiak
krwiak
wylew podpaznokciowy
wylew podpaznokciowy
paznokieć wylew noga
paznokieć wylew noga
krwiak paznokcia
krwiak paznokcia
wylew paznokieć noga
wylew paznokieć noga
wylew paznokieć
wylew paznokieć

Co szukasz ?