Jesteś tutaj

KIŁA, SYFILIS - objawy zdjęcia leczenie

Wysłane przez Janusz w pt., 11/27/2020 - 21:43
Opis choroby i objawy : 

Kiła jest chorobą przenoszoną drogą płciową, która ma długi falisty przebieg i atakuje wszystkie narządy. Kiła choroba przenoszona drogą płciową występowała dawniej pod wieloma różnymi nazwami: syfilis, choroba francuska, (w Rosji „choroba polska”, we Francji „choroba angielska”, w Polsce „choroba niemiecka”), franca, choroba dworska, przydomek dworski a także pod nazwami: choroba sekretna, choroba hiszpańska, przymiot, pudendagra, pani franca, świerzba, dziki świerzb, syf, weneria, katar kanalicowy, ospa miłosna, niemoc kurewników i cudzołożników.
GALERIA ZDJĘĆ TAK MOŻE WYGLĄDAĆ KIŁA =>> https://www.bolimnie.com/choroba/kila
Zakażenie syfilisem jest wszechobecne. Główną grupą wiekową wśród pacjentów chorych na kiłę są osoby w wieku od 15 do 40 lat. Najczęściej kiła występuje wśród młodych ludzi w wieku 20–29 lat. Wiedza na temat przenoszenia kiły pomoże wielu ludziom uchronić się przed zarażeniem
Zakażenie kiłą. Czynnikiem sprawczym infekcji jest bakteria z rodzaju krętka bladego (łac. Treponema pallidum ssp. pallidum). Bakteria krętka bladego znajduje optymalne warunki do bytowania w ciele ludzkim w przewodzie limfatycznym i węzłach chłonnych, gdzie aktywnie się namnaża i pojawia się w fazie kiły wtórnej w wysokim stężeniu we krwi. Bakterii krętka bladego jest zdolna do przeżycia przez długi czas w ciepłym i wilgotnym środowisku (optymalnie T = 37 ° C, w mokrej bieliźnie przez kilka dni), jest odporna na niskie temperatury (w tkankach zwłok jest żywotny przez 1-2 dni). Bakteria krętka bladego  w temperaturze 40–42 ° C poza ciałem człowieka ginie w ciągu od 3 do 6 godzin, ginie również po wysuszeniu, podgrzaniu (55 ° C - po 15 minutach, 100 ° C - natychmiast), po zastosowaniu środków dezynfekujących, roztworów kwasów, zasad. Ani błony śluzowe, ani skóra nie stanowią dla niej poważnej bariery. Jest w stanie przeniknąć do organizmu człowieka poprzez niewidzialny mikro uraz  skóry i błon śluzowych. Od momentu zakażenia wszystkie płynne substancje biologiczne w ciele zawierają krętki i stanowią zagrożenie dla innych osób mających z nimi kontakt.

Sposoby przenoszenia kiły
Kontakt błon śluzowych, w tym podczas całowania, jeśli w jamie ustnej występują wrzody syfilityczne
Kontakt płynów, w szczególności z wydzieliną nasienia i pochwy. Przenoszenie śliny jest możliwe na etapie kiły wtórnej i trzeciorzędowej
Droga domowa - ubrania, naczynia, artykuły gospodarstwa domowego po kontakcie z chorą kiłą trzeciorzędową mogą być zaraźliwe
Droga przez łożysko od matki do dziecka, a także przez mleko matki - w tym w okresie inkubacji choroby
Rozwój i objawy kiły
Kiłę wywołuje bakteria zwana Treponema pallidum. Stopniowo wywołuje procesy patologiczne we wszystkich narządach ludzkiego ciała, w tym w naczyniach krwionośnych i nerwach. Od momentu zarażenia do ostatniego stadium choroby - kiły trzeciorzędowej mija kilka lat.

Okres inkubacji to utajona faza kiły, która może trwać 3-5 tygodni po zakażeniu. W tym czasie objawy kiły mogą się w żaden sposób nie pojawić.

KIŁA ZDJĘCIA =>> https://www.bolimnie.com/choroba/kila

Kiła pierwotna zaczyna się od powstania bezbolesnej owrzodzenia w miejscu infekcji lub po prostu pieczęci - twardej wrzody. W zależności od drogi zakażenia na błonie śluzowej narządów płciowych, migdałkach , aw rzadkich przypadkach na skórze pojawia się twardy wrzód . Charakterystyczny jest również rozwój syfilitycznego zapalenia węzłów chłonnych - zagęszczenie i powiększenie węzłów chłonnych.

Objawy kiły pierwotnej mogą się nie pojawić, jeśli układ odpornościowy jest słaby lub jeśli nie ma bezpośredniego miejsca infekcji - na przykład, jeśli kiła jest przenoszona przez transfuzję krwi.

Kiła wtórna rozwija się, gdy blada treponema rozprzestrzenia się przez krew w organizmie - może to nastąpić kilka miesięcy, a nawet lat po wystąpieniu pierwotnych objawów. Kiła wtórna często powraca przy nieskutecznym leczeniu.

Wysypki z kiłą wtórną rozprzestrzeniają się na skórę, błonę śluzową narządów wewnętrznych. Powstają syfilityczne grudki, może rozwinąć się syfilityczne zapalenie migdałków.

Kiła trzeciorzędowa jest ostatnim etapem kiły, w którym dochodzi do nieodwracalnego uszkodzenia wszystkich narządów wewnętrznych, a także układu nerwowego i naczyniowego. Kiła trzeciorzędowa może rozwinąć się po kilku latach po zakażeniu.

Tkanki organizmu w stadium kiły trzeciorzędowej owrzodzą tzw. Dziąsła - martwicze zapalenie. Wątroba jest zaatakowana - wtedy mówią o syfilitycznym zapaleniu wątroby, naczyniach, w tym aorcie, co prowadzi do chronicznej niewydolności zastawki aortalnej, stawów, włókien nerwowych.

Diagnoza kiły
Niestety objawy kiły mogą pojawić się dopiero na późnym etapie, kiedy zmiany narządowe stają się nieodwracalne. Dlatego tak ważne jest, aby w przypadku ryzyka infekcji przejść niezbędne testy - terminowa diagnoza kiły zapewnia najlepsze rokowanie do jej wyleczenia.

Aby zdiagnozować kiłę dzisiaj, stosuje się:

Reakcja mikroprecypitacji
Immunologiczne badanie krwi
Słynna reakcja Wassermana, która była używana do diagnozowania kiły do ​​początku XXI wieku, jest obecnie uważana za przestarzałą i nie jest stosowana ze względu na małą dokładność wyników.

Leczenie : 

Podstawą leczenia kiły są antybiotyki, dzięki czemu skuteczność leczenia jest bliska 100%. Pacjent może być leczony ambulatoryjnie, pod nadzorem lekarza, który zleca kompleksowe i indywidualne leczenie.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda KIŁA, SYFILIS - objawy zdjęcia leczenie u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów kiła opis informacje.

kiła
wyprysk kiła na nosie
wtórne zakażenie nogi kiła
kiła wargi sromowe
kiła wtórna odbytu
kiła wtórna infekcja obu rąk
choroby odbytu kiła
kiła wtórna stóp
kiła wtórna wysypka na ręce

Co szukasz ?