Jesteś tutaj

Infantile hemangioma IH naczyniak typ truskawki

Wysłane przez Janusz w wt., 10/06/2020 - 16:14
Opis choroby i objawy : 

Naczyniaki wczesnodziecięce (ang. infantile hemangioma, IH) są najczęściej spotykanymi guzami u dzieci. Szacuje się, że występują u ok. 3-5% niemowląt, częściej u dziewczynek. Są guzami łagodnymi, jednak mogą prowadzić do powikłań, takich jak owrzodzenia, którym towarzyszą stan zapalny, ból i krwawienie. U większości dzieci IH nie są obecne przy urodzeniu, stają się widoczne dopiero po kilku pierwszych tygodniach życia i osiągają 80% swojego maksymalnego rozmiaru między 3. a 5. m.ż. Określenie infantile hemangioma (ang., skrót IH) zarezerwowane jest dla znanego powszechnie tzw. ‘’naczyniaka o typie truskawki’’. Zmiana ta ma postać wyniosłego lub płaskiego znamienia zlokalizowanego na skórze, które posiada miękką, czerwoną powierzchnię. Można przyjąć, że każdy z nas ma lub miał jakiegoś naczyniaka.

Naczyniak krwionośny to łagodny guz naczyniowy, z którym rodzi się dziecko lub występuje w pierwszych dniach i tygodniach życia. Według statystyk uważa się, że naczyniaki krwionośne występują u 10% dzieci. Na początku może to być blada plamka na skórze, którą prawie nie widać. Jednak naczyniak krwionośny jest niebezpieczny, ponieważ jest zdolny do szybkiego wzrostu, dlatego zaleca się jak najwcześniejsze ustalenie diagnozy. Naczyniak krwionośny zaczyna się tworzyć nawet w czasie ciąży, a dokładne przyczyny tego wciąż nie są w pełni ustalone, chociaż uważa się, że przyczyną mogą być infekcje wirusowe u matki, czynniki teratogenne, wiek kobiety rodzącej po 40 latach, nadużywanie alkoholu i nikotyny. Ta choroba nie jest dziedziczna.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Infantile hemangioma IH naczyniak typ truskawki u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów jak wyglada infantile hemangioma opis informacje.

jak wyglada infantile hemangioma
wlókniak
naczyniak truskawka
naczyniak
infantile hemangioma u dziecka
naczyniak
naczyniak o typie truskawki
naczyniak
infantile hemangioma u dzieci
naczyniak
hemangiomas
naczyniak
naczyniak truskawkowy
naczyniak
infantile hemangioma objawy
naczyniak
co to jest infantile hemangioma
naczyniak

ZDJĘCIA OBRAZY::

Co szukasz ?