Jesteś tutaj

Hirsutyzm nadmierne owłosienie ciała

Wysłane przez Janusz w wt., 10/06/2020 - 00:12
Opis choroby i objawy : 

Hirsutyzm to występowanie u kobiet nadmiernego owłosienia w miejscach typowo męskich (na klatce piersiowej, brzuchu, nogach, plecach, nad górną wargą, na brodzie, na wewnętrznej powierzchni ud). Stan ten jest spowodowany nadmierną ilością androgenów w organizmie lub zażywaniem niektórych leków. Hirsutyzm może być objawem chorobowym, sam jednak chorobą nie jest. Występuje u około 30% kobiet na całym świecie.

Hirsutyzm (łac. hirsutus - włochaty), męski typ wzrostu włosów u kobiet z zachowaniem ich drugorzędowych cech płciowych, przejaw wirylizmu.
Nadmierny porost włosów rozprzestrzenia się na twarzy (może być tak wyraźny, że kobieta jest zmuszona golić się 2-3 razy w tygodniu), brzuchu, klatce piersiowej, kończynach dolnych i górnych (szczególnie na podudziach i przedramionach). Występuje z nadmiarem androgenów, co może być spowodowane patologią nadnerczy lub jajników, uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego (guzy, zapalenie mózgu, stwardnienie rozsiane), wprowadzeniem męskich hormonów płciowych do organizmu kobiety. Czasami hirsutyzm obserwuje się w czasie ciąży i menopauzy.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Hirsutyzm nadmierne owłosienie ciała u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów hirsutyzm na brodzie opis informacje.

hirsutyzm na brodzie
owlosienie
hirsutyzm choroba
wlosy
nadmierne owłosienie brwi
brew
hirsutyzm u kobiety
broda
hirsutyzm twarz
wlosy
owłosienie brody
wlos
hirsutyzm objawy
wlosy
nadmierne owłosienie u kobiety
wlosy
hirsutyzm zdjęcia
wlos

ZDJĘCIA OBRAZY::

Co szukasz ?