Jesteś tutaj

Herpangina, określana jako ostre zapalenie gardła

Wysłane przez Janusz w wt., 10/06/2020 - 21:34
Opis choroby i objawy : 

Herpangina inaczej może być nazywana jako - ostre zapalenie gardła. Choroba wirusowa, wywołana przez enterowirusy. W tej postaci nie występują zmiany na skórze, a jedynie w gardle. Są one dosyć charakterystyczne, ale ponieważ choroba przebiega często z gorączką, a gardło jest czerwone i bardzo bolesne, herpangina bywa mylona ze "zwykłą" anginą paciorkowcową. Choroba charakteryzującą się tym, że w jamie ustnej pojawiają się drobne pęcherzykowate zmiany. Pęcherzyki najliczniej występują w tylnej części gardła i podniebienia. Drugi charakterystyczny objaw herpanginy to wysoka gorączka. Herpangina dotyka przeważnie dzieci między 3 a 10 rokiem życia.

Otorynolaryngolodzy rozróżniają ostre i przewlekłe postacie zapalenia gardła.
Ostra charakteryzuje się szybkim rozwojem: podrażnienie nosogardzieli szybko przechodzi w stan zapalny gardła, tkanki puchną, pojawia się gęsty naciek śluzowy. Ostre zapalenie gardła ma charakter wirusowy i bakteryjny, a także grzybicze, urazowe, alergiczne i wywołane działaniem czynników drażniących (palenie, choroby przewodu pokarmowego, szkodliwa produkcja itp.)

Pierwszym objawem ostrego zapalenia gardła jest nieprzyjemne uczucie i pieczenie w gardle, nasilone przez połknięcie. W tym samym czasie wzrasta temperatura ciała, na ściankach nosogardzieli może gromadzić się śluz, powodując chęć kaszlu (szczególnie rano). W przyszłości pojawiają się inne objawy :

przekrwienie błony śluzowej (gardło czerwienieje i puchnie);
ziarnistość tkanki limfatycznej;
uporczywy suchy kaszel.

Pacjent odczuwa bóle mięśni i głowy, pojawia się osłabienie i zmęczenie z powodu gorączki. Sen może być zaburzony z powodu uporczywego kaszlu. Zapalenie może rozprzestrzenić się na błonę śluzową nosa i rurki słuchowe: w tym przypadku do objawów dodaje się wydzielinę śluzową z nosa i przekrwienie uszu.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Herpangina, określana jako ostre zapalenie gardła u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów herpangina objawy opis informacje.

herpangina objawy
herpangina
herpangina a angina
herpangina a angina
zapalenie gardła
zapalenie gardła
herpangina gardło
herpangina gardło objaw
herpangina zdjęcia
herpangina zdjęcia
ostre zapalenie gardła
ostre zapalenie gardła foto
herpangina u dziecka
herpangina u dziecka zdjęcia
choroba gardła
choroba gardła foto
opryszczkowe zapalenie gardła u dzieci
gardlo

ZDJĘCIA OBRAZY::

Co szukasz ?