Jesteś tutaj

Hemoroidy - guzki krwawnicze

Wysłane przez Dorota w pt., 09/11/2020 - 20:33
Opis choroby i objawy : 

Hemoroidy są to żylakopodobne twory, zwane także guzkami krwawniczymi, powstające w obrębie naczyń krwionośnych w dolnej części odbytnicy oraz w obrębie odbytu. Hemoroidy to nabrzmiałe żyły w kanale odbytu. Żyły mogą puchnąć wewnątrz kanału odbytu tworząc wewnętrzne hemoroidy lub mogą puchnąć w pobliżu otworu odbytu tworząc hemoroidy zewnętrzne. Do najczęstszych objawów hemoroidów wewnętrznych i zewnętrznych należą: krwawienie podczas wypróżnień, można zaobserwować krew na papierze toaletowym po wypróżnieniu; świąd; ból odbytnicy – czyszczenie okolic odbytu może być bolesne. Na hemoroidy wewnętrzne mogą wskazywać ślady krwi na papierze toaletowym po wypróżnieniach oraz krew na powierzchni stolca. Zewnętrzne hemoroidy mogą objawiać się w postaci podrażnionej skóry w okolicach odbytu lub wyczuwalnego skrzepu pod skórą. Ocenia się, że hemoroidy występują u do 50% populacji osób dorosłych. Bardzo rzadko rozwijają się u dzieci.

DOMOWE LECZENIE HEMOROIDÓW -> https://www.domowe-sposoby.com/domowe-sposoby-na-hemoroidy/5

Leczenie : 

Leczenie hemoroidów może przebiegać przy użyciu leków bez recepty ( kremy, maści, czopki ), przy wykorzystaniu technik mało inwazyjnych, jak również zabiegów operacyjnych. 80 procent hemoroidów można wyleczyć w warunkach gabinetu lekarskiego. Leczenie hemoroidów jest zależne jest od zaawansowania choroby. W początkowej fazie ważne jest leczenie objawowe polegające na zniesieniu bólu i dyskomfortu. Zaleca się ciepłe kąpiele lub nasiadówki w naparze z kory dębu kilka razy dziennie po 10 minut. W przypadku silnego bólu można przyłożyć na okolicę odbytu okład z pokruszonego lodu.

Profilaktyka : 
Stosuj urozmaiconą dietę: pokarmy bogate w błonnik, dużo produktów zbożowych, chleb razowy, owoce, warzywa również pij dużo wody i soków około 2 litrów na dzień. Unikaj jazdy konnej i jazdy na rowerze, wykonuj regularnie ćwiczenia gimnastyczne, chodź na spacery, chodź na basen dużo pływaj, unikaj siedzącego trybu życia. Unikaj noszenia dużych ciężarów i na koniec pamiętaj przestrzegaj zasad higieny osobistej.
Powikłania: 
Pamiętaj że nieleczone i bagatelizowane hemoroidy mogą prowadzić do licznych powikłań wymagających nawet operacji chirurgicznej. Zdjęcie jak wyglądają hemoroidy odbytu poniżej galeria zdjęć. Obrazy jak wyglądają hemoroidy, guzki krwawnicze, u kobiet w ciąży, mężczyzn, osób starszych.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Hemoroidy - guzki krwawnicze u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów jak wyglądają hemoroidy odbytu zdjęcia opis informacje.

jak wyglądają hemoroidy odbytu zdjęcia
jak wyglądają hemoroidy odbytu zdjęcia
hemoroidy zewnętrzne
hemoroidy_zewnetrzne
hemoroidy objawy
hemoroidy_objawy
tak wygląda hemoroid
tak wygląda hemoroid
guzki krwawnicze
guzki_krwawnicze
hemoroidy zdjecia
hemoroidy_zdjecia
zgrubienie wokół odbytu
zgrubienie_wokol_odbytu
hemoroidy zewnętrzne zdjęcia
hemoroidy_zewnetrzne_zdjecia
hemoroidy
hemoroidy

ZDJĘCIA OBRAZY::

Co szukasz ?