Jesteś tutaj

Grzybice stóp

Wysłane przez Janusz w sob., 04/10/2021 - 18:53
Opis choroby i objawy : 

Grzybica stóp: rodzaje: międzypalcowa określana jako stopa atlety lub sportowca, ponieważ właśnie sportowcy cierpią na nią najczęściej. Pierwsze zmiany pojawiają się między piątym a czwartym palcem stopy, bo to między nimi jest najcieplej, najwilgotniej i najciaśniej, najrzadziej występuje między paluchem a drugim palcem, bo tu dociera najwięcej powietrza i palce nie przylegają ściśle do siebie; potnicowa zwykle zaczyna się od drobnych, wypełnionych płynem pęcherzy, które najczęściej pojawiają się pod skórą na podeszwach stóp. Mogą jednak wystąpić w dowolnym miejscu na stopie; złuszczająca inaczej zwana mokasynowa zaczyna się zwykle od lekkiego bólu stóp, a skóra w ich dolnej części lub na podeszwach grubieje i pęka. W cięższych przypadkach zakażenie może przenieść się na paznokcie, które stają się zgrubiałe i łamliwe, a w skrajnych przypadkach odpadają. Grzybica paznokci wymaga odrębnego leczenia.

Skóra może złuszczać się i pękać. Inne objawy grzyba różnią się w zależności od tego, jaki rodzaj grzybicy u danej osoby jest diagnozowany.

Pierwszy typ to infekcja, która najczęściej powoduje objawy między piątym a czwartym palcem. Jednocześnie skóra staje się łuszcząca, popękana i złuszczona. W niektórych sytuacjach mogą się dodatkowo połączyć infekcje bakteryjne, w takim przypadku stan pogarsza się jeszcze bardziej.

Drugi typ może rozpocząć się od lekkiego bólu w okolicy nóg. Ponadto skóra na piętach lub w dolnej części stopy gęstnieje, mogą na niej powstawać pęknięcia. Jeśli grzyb na stopach postępuje, wpływa również na paznokcie. Ponadto mogą pękać, gęstnieć, a nawet łuszczyć się. Infekcje grzybicze paznokci i skóry należy leczyć inaczej.

Infekcja pęcherzykowa to trzeci typ stopy sportowca. Zazwyczaj ten rodzaj grzyba zaczyna się od pęcherzy wypełnionych płynem pod skórą. Bąbelki zwykle tworzą się na spodzie stopy, ale mogą pojawić się na nodze lub gdziekolwiek indziej. W przypadku tego rodzaju grzybów stóp może również powstać koinfekcja bakteryjna.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Grzybice stóp u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów grzybica stóp opis informacje.

grzybica stóp
grzybica stóp
palce grzybice
palce grzybice
grzybica między palcami u nóg objawy
grzybica między palcami u nóg objawy
grzybica paznokci
grzybica paznokci
grzybica pięty
grzybica pięty
grzybica skóry stopy
grzybica skóry stopy
palce grzybica
palce grzybica
pięty grzybica
pięty grzybica
grzybica nóg objawy
grzybica nóg objawy

Co szukasz ?