Jesteś tutaj

Gangrena, zgorzel

Wysłane przez Janusz w pon., 10/05/2020 - 20:41
Opis choroby i objawy : 

Zgorzel, gangrena – rozkład tkanek w żywym organizmie przez anaerobowe (beztlenowe) bakterie gnilne. Przyczyną gangreny jest obecność ogniska martwicy, dostępnego dla bakterii. Odpowiednie warunki istniejące w ognisku martwicy, takie jak wilgotność i temperatura, sprzyjają rozwojowi beztlenowców.Zgorzel rozwija się w wyniku zakażenia rany lub nieodwracalnego uszkodzenia tkanki na przykład w wyniku jej zmiażdżenia, oziębienia, oparzenia lub pozbawienia dopływu krwi. Martwicy ulegać może każda część ciała, jednak najczęściej dotyczy ona stóp lub innych części kończyn dolnych, palców rąk i stóp, przedramion. Najbardziej niebezpieczna jest zgorzel zlokalizowana w obrębie narządów wewnętrznych. Rozróżnia się dwa rodzaje zgorzeli – zgorzel (martwicę) suchą, w której nie dochodzi do zakażenia bakteryjnego i zgorzel (martwicę) mokrą związaną z infekcją bakteryjną.

Występuje różne zgorzele czyli gangreny, objawy różnią się od siebie w każdym rodzaju, ponieważ wszystko zależy całkowicie od postaci choroby. Występuje zgorzel sucha, mokra, gazowa. Ponadto lekarze zauważają, że dochodzi do zgorzeli narządów wewnętrznych.

Specjaliści identyfikują następujące objawy zgorzeli:

- Z suchą zgorzelą pacjent cierpi na całkowite odwodnienie i szybkie wyczerpanie. Z reguły ten typ patologii rozwija się raczej powoli, w wielu przypadkach przez kilka lat. Jednak po pewnym czasie stopy lub palce już cierpią z powodu zmian. Pierwszym objawem, który się objawia, jest ostry ból, który nasila się w nocy i nie jest blokowany przez konwencjonalne leki. Po pewnym czasie dotknięte obszary skóry całkowicie tracą wrażliwość, stają się blade, zimne. Należy zauważyć, że nie jest konieczne obliczanie choroby na podstawie nieprzyjemnego zapachu, ponieważ ten objaw nie jest nieodłączny;
- W postaci mokrej wyróżnia się takie oznaki zgorzeli, jak szybki rozwój choroby, ustanie ukrwienia określonej części ciała, nadmierna masa ciała, zwykle strefa dotknięta patologią, puchnie, nie wykazuje tętna. Z biegiem czasu skóra zmienia kolor na zielony lub zmienia kolor na niebieski, fioletowy. To trochę przypomina rozkład tkanki. Z powodu mokrej zgorzeli często dochodzi do zatrucia organizmu, które negatywnie wpływa na organizm, może rozprzestrzenić się na dowolne obszary, co powoduje zgorzel palca lub zgorzel nogi;
- Zgorzel gazowa może również szybko dotknąć, której objawami są ostra bolesność, niebieski lub szary kolor skóry, blade krawędzie dotkniętego obszaru. Naciskając na skórę, na którą wpływa patologia, można usłyszeć zgniły zapach i zobaczyć pęcherzyki gazu, co wskazuje na rodzaj choroby. Osoba cierpi na ciężkie zatrucie, które często prowadzi do stanu szoku.

Występuje nie tylko gangrena kończyn, ale także narządów wewnętrznych. Zwykle w tym przypadku cierpi jama brzuszna. Objawy obejmują wysoką gorączkę, nudności, ból, gorączkę, szybkie bicie serca i niskie ciśnienie krwi.

Przyczyny gangreny najczęściej to:

Aby zrozumieć, jak leczyć gangrenę, musisz zrozumieć przyczynę jej wystąpienia i rozwoju.
- odleżyny;
- uszkodzenie ciała przez porażenie prądem, kwas, zasady, niską lub wysoką temperaturę;
- zakażenie bakteriami Escherichia coli, Proteus;
- naruszenie krążenia krwi.

Na przykład zgorzel, gangrena może wystąpić z powodu upośledzonego metabolizmu, anemii, niedoboru witamin, minerałów i pierwiastków śladowych, ostrych chorób.
Czynniki ryzyka choroby

Ciąża, poród, wiek 45+, operacja, alergie, palenie tytoniu, a nawet noszenie małych wąskich pierścieni lub butów o mniejszym rozmiarze może wywołać pojawienie się przyczyny zgorzeli. Gangrena pojawia się dość często w cukrzycy. Należy zauważyć, że gangrena występująca w cukrzycy pogarsza ogólny stan zdrowia i przyspiesza negatywny wpływ cukrzycy na organizm.
Komplikacje

Zgorzel stopy powoduje powikłania, takie jak wtórne pojawienie się infekcji w organizmie człowieka, niedokrwistość, rozwój niewydolności nerek, niedrożność jelit i inne stany, które zagrażają życiu człowieka, a w większości przypadków prowadzą do śmierci. Zgorzel kończyn dolnych przynosi największą szkodę człowiekowi.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Gangrena, zgorzel u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów gangrena objawy opis informacje.

gangrena objawy
gangrena objawy zdjecia
gangrena zgorzel
gangrena zgorzel objaw
gangrena na stopie
gangrena na stopie zdjecie
gangrena zdjęcia
gangrena zdjęcia objawy
gangrena zgorzel gazowa
gangrena zgorzel gazowa foto
jak wygląda gangrena
jak wygląda gangrena foto
gangrena stopy
gangrena stopy foto
gangrena u dzieci
gangrena u dzieci objaw
gangrena foto
gangrena foto objaw

ZDJĘCIA OBRAZY::

Co szukasz ?