Jesteś tutaj

Erytroplazja Queyrata, erythroplasia of Queyrat

Wysłane przez Janusz w pon., 10/05/2020 - 23:57
Opis choroby i objawy : 

Erytroplazja Queyrata (łac. erythroplasia Queyrat, ang. erythroplasia of Queyrat) czyli rogowacenie czerwone jest nowotworem błon śluzowych. Najczęściej choroba ta atakuje żołądź u nieobrzezanych mężczyzn, ale również może wystąpić na sromie czy też w pochwie. Rzadko zdarza się, że Erytroplazja Queyrata atakuje błonę śluzową jamy ustnej lub odbytu.
Erytroplazja Queyrata u mężczyzn to nowotwór narządów płciowych. Ta choroba jest również nazywana aksamitnym nabłonkiem lub chorobą Queyrata . W 30% przypadków przekształca się w płaskonabłonkowego raka skóry, który charakteryzuje się złośliwym przebiegiem i dużym prawdopodobieństwem rozprzestrzeniania przerzutów w całym organizmie. Erytroplazja Queyrata u mężczyzn jest w rzeczywistości nazywana nieinwazyjnym typem raka, to znaczy jest przedinwazyjną formą raka, która z czasem stanie się inwazyjna. Jest to raczej rzadka patologia, ale bardzo niebezpieczna, ponieważ jest uważana za stan przedrakowy. W większości przypadków występuje u starszych nieobrzezanych mężczyzn.

Przyczyny erytroplazji Queyratana penisie nie są w pełni ustalone. Wyróżnia się następujące czynniki ryzyka:

- przewlekłe zapalenie narządów płciowych, na przykład może to być zapalenie balanoposthitis;
- choroba HPV;
- opryszczka narządów płciowych (zwłaszcza jeśli jest to nawrót);
- nieprzestrzeganie zasad higieny osobistej miejsc intymnych.

Erytroplazja Queyratana u mężczyzn zaczyna pojawiać się jako mała owalna lub okrągła plamka. Charakteryzuje się obrzękiem i nie ma jasno określonych konturów. To jest początkowy objaw pojawienia się erytroplazji głowy penisa. Może być błyszcząca lub lekko błyszcząca. W kolorze plama nabiera intensywnego czerwonego, bordowego odcienia, a czasami staje się brązowawa. Może znajdować się na głowie lub wewnątrz napletka.

Podstawa jest gęsta, a jeśli naciśniesz ją palcami, poczujesz ból. Gęstość nowotworu stopniowo rośnie w czasie. Warstwę wierzchnią można łatwo uszkodzić, co powoduje dodatkową erozję pourazową. Jeśli infekcja dotrze do obszaru problemowego, powstaje żółty odcień. Jeśli naciśniesz w tym miejscu, pojawi się ropa.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Erytroplazja Queyrata, erythroplasia of Queyrat u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów erytroplazja queyrata sromu opis informacje.

erytroplazja queyrata sromu
erytroplazja queyrata
erytroplazja queyrata zdjęcia
erytroplazja queyrata objawy
Erytroplazja Queyrata
erythroplasia of queyrat zdjęcia
Erytroplazja Queyrata
erythroplasia of queyrat
Erytroplazja Queyrata
erytroplazja queyrata pracia
Erytroplazja Queyrata
erythroplasia queyrat choroba
Erytroplazja Queyrata
Erytroplazja Queyrata
Erytroplazja Queyrata

ZDJĘCIA OBRAZY::

Co szukasz ?