Jesteś tutaj

Egzema (wyprysk)

Wysłane przez Janusz w pon., 09/28/2020 - 19:07
Opis choroby i objawy : 

Egzema czyli wyprysk lub wypryski określa się różnego typu zmiany zapalne na skórze,które przejawiają się powstawaniem łuszczących się czerwonych i swędzących plam. Nie leczone pokrywają się małymi, wypełnionymi płynem pęcherzami i krostami. Pozostawione bez interwencji na dłużej poddają się infekcjom. Może mieć wiele różnych postaci i pojawić się w każdym wieku. Wyprysk najczęściej bywa wywołany przez kontakt skóry z substancją uczulającą. Również może nią być proszek do prania, kosmetyk, rozpuszczalnik, tworzywa sztuczne w ubraniach czy metal biżuterii (nikiel). Wyprysk mogą wywoływać również niektóre składniki pożywienia (często: czosnek, cebula, pomidory i marchew) lub antybiotyki i sulfonamidy.
Egzema nie przenosi się z osoby na osobę. Jest to choroba uwarunkowana genetycznie. Egzema występuje dość często, rozpoznaje się ją u około 30-40% pacjentów zgłaszających się do dermatologa .

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Egzema (wyprysk) u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów na palcach nóg egzema opis informacje.

na palcach nóg egzema
egzema pięt
egzema pięt
egzema na stopach i piętach
egzema na stopach i piętach
jak wygląda egzema odbytu
jak wygląda egzema odbytu
egzema stopy
egzema stopy
stopa egzema
stopa egzema
egzema stóp
egzema stóp
egzema na stopach
egzema na stopach
nogi egzema
nogi egzema

Co szukasz ?