Jesteś tutaj

Egzema herpeticum

Wysłane przez Janusz w sob., 10/03/2020 - 21:46
Opis choroby i objawy : 

Egzema eczema herpeticum choroba dawna nazwa to Eruptio varicelliformis Kaposi. Częściej zakażenie występuje u noworodków, które nie zetknęły się jeszcze z wirusem Herpes simplex HSV to wirus opryszczki pospolitej (zakażenie pierwotne), może jednak wystąpić u osób dorosłych. Należy chronić noworodki przed kontaktem z osobami zakażonymi wirusem Herpes simplex. Jest spotykane częściej u osób z chorobami alergicznymi skóry (z atopowym zapaleniem skóry). Zmiany skórne charakteryzują się rozsianymi pęcherzowo-ropnymi wykwitami z zagłębieniem w części środkowej i mają skłonność do grupowania się. Choroba zaczyna się nagle, przebieg może być ciężki i z gorączką, zwłaszcza u dzieci. U dorosłych objawy ogólne niekiedy nie występują.

Wyprysk opryszczkowy Kaposiego to choroba występująca na tle przewlekłej dermatozy, najczęściej atopowego zapalenia skóry (AZS), z dodatkiem infekcji opryszczką. W efekcie dochodzi do rozsianego uszkodzenia skóry i błon śluzowych w postaci pęcherzyków i nadżerek, często powikłanych streptostafilodermą.

Wyprysk opryszczkowy Kaposiego może być objawem zarówno pierwotnej opryszczki, jak i jej nawrotu. Najczęściej choroba występuje w dzieciństwie, ale może również wystąpić u dorosłych. Przyczyny choroby są dość zróżnicowane: przy ogólnoustrojowym leczeniu kortykosteroidami, cytostatykach, chorobach onkologicznych, a także przy niewłaściwym odżywianiu, długotrwałej hipotermii na tle takich przewlekłych dermatoz, jak ciśnienie krwi, choroba Darrieus, pęcherzyca, pęcherzyca pęcherzowa, rybia łuska, grzybica grzybicza, a także termiczna oparzenia i odmrożenia.

U dorosłych choroba charakteryzuje się obecnością wysypek na skórze twarzy, szyi, bardziej w okolicy górnej jednej trzeciej ciała, kończyn górnych. Na skórze przekrwionej występuje wiele pęcherzyków z zagłębieniem pępowiny pośrodku, w niektórych miejscach - erozją ze stromymi krawędziami. Wysypki nie są typowe dla opryszczki, opryszczkowate położenie: elementy wysypki nie są zgrupowane, w miejscach erozji mogą się ze sobą łączyć, tworząc ogromne ogniska.

Z powikłaniem infekcji piokokowej - dużo krost, surowiczo-ropne wydzielanie, erozja pokryta jest luźnymi skorupami. Wraz z rozprzestrzenianiem się procesu patologicznego wpływa na błony śluzowe oczu, jamy ustnej i narządów płciowych. Subiektywnie pacjenci martwią się: gorączką, wzrostem obwodowych węzłów chłonnych, swędzeniem o różnym nasileniu, zespołem bólowym w obecności dużych obszarów erozji, a także gdy przyczepia się ropna skóra

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Egzema herpeticum u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów Eczema herpeticum opis informacje.

Eczema herpeticum
Eczema herpeticum
eczema herpeticum szyja
eczema herpeticum
eczema herpeticum u mężczyzny
eczema herpeticum
eczema herpeticum na twarzy
eczema herpeticum
pęcherzowe zapalenie skóry zdjęcia
eczema herpeticum
eczema herpeticum u kobiety
eczema herpeticum
eczema herpeticum na szyi u dziecka
eczema herpeticum
eczema herpeticum na kostce
eczema herpeticum
egzema herpeticum ręki
eczema herpeticum

ZDJĘCIA OBRAZY::

Co szukasz ?