Jesteś tutaj

Dermatomikozy

Wysłane przez Janusz w sob., 10/03/2020 - 10:42
Opis choroby i objawy : 

Dermatomikozy to choroby zakaźne, czynnikami, które wywołują zakażenie są grzyby chorobotwórcze. Grzybice powierzchniowe inaczej zwane dermatomikozy. Choroby dzielą się na cztery rodzaje, w zależności od tego jak bardzo zaatakowana jest skóra i jakie grzyby są za to odpowiedzialne: łupież pstry, naskórkowe, dermatomikozy włosów, naskórka i paznokci oraz tzw. drożdżyce. DERMATOFITY
grzyby chorobotwórcze najczęściej z rodzajów Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton wywołujące grzybice (tzw. dermatomikozy) struktur skeratynizowanych organizmu, tzn. skóry, włosów, paznokci.
Dermatofity mogą być pochodzenia ludzkiego – antropofilne, odzwierzęcego – zoofilne oraz geofilne, których rezerwuarem jest gleba. Grzybicze choroby skórne wiążą się z nieładnymi zmianami na skórze. Niektóre z nich mogą się łuszczyć, inne są czerwone i wypukłe. Zmianom tym często towarzyszy swędzenie, dyskomfort. Mogą pojawiać się wszędzie, na skórze twarzy, na ciele, w pachwinach, między palcami.

Leczenie : 

Leczenie w zależności od rodzaju grzybów, które zaatakowały skórę. W większości przypadków stosuje się terapia miejscową, z użyciem maści grzybobójczych w trudniejszych przypadkach stosuje się terapię środkami farmakologicznymi, jak antybiotyki. Coraz częściej spotykane jest też łączenie obu tych sposobów.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Dermatomikozy u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów grzybica strzygąca brody głęboka i powierzchowna opis informacje.

grzybica strzygąca brody głęboka i powierzchowna
tinea barbae
choroba grzybicza kolana
choroba grzybicza kolana
grzybica strzygąca brody
dermatomikoza ręki
dermatomikoza ręki
choroba grzybicza koło odbytu
choroba grzybicza koło odbytu
grzybica brody
choroba grzybicza pośladków
choroba grzybicza pośladków
choroba grzybicza szyja
choroba grzybicza szyja

Co szukasz ?