Jesteś tutaj

Denga

Wysłane przez Janusz w sob., 10/03/2020 - 21:59
Opis choroby i objawy : 

Denga – infekcyjna choroba tropikalna wywoływana przez wirus dengi. Objawy obejmują gorączkę, ból głowy, mięśni i stawów oraz charakterystyczną wysypkę lub wysypkę na całym ciele, przypominającą spotykaną w chorobie odrze. W odosobnionych przypadkach choroba prowadzi do zagrażającej życiu gorączki krwotocznej z krwotokami, trombocytopenią i hipowolemią, może się także rozwinąć wstrząs.
Dengę przenosi kilka gatunków komarów należących do rodzaju Aedes, zwłaszcza Aedes aegypti. Denga występuje w gorącej strefie klimatycznej Azji Południowo-Wschodniej, Afryki Subsaharyjskiej, Ameryki Środkowej i Południowej oraz na wyspach Oceanii. Ryzyko zakażenia jest mniejsze w rejonach położonych na wysokości powyżej 1000 m n.p.m. Objawy dengi pojawiają się zwykle w ciągu 3–14 dni po ukłuciu przez zakażonego komara. Najczęstsze dolegliwości to gorączka o nagłym początku, ból głowy, znaczne osłabienie oraz silny ból mięśni lub stawów; u około połowy chorych stwierdza się również wysypkę. Niekiedy występują także: zapalenie spojówek lub gardła oraz dolegliwości żołądkowo-jelitowe. U części chorych w dalszym przebiegu choroby dochodzi do rozwoju postaci krwotocznej bądź wstrząsu.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Denga u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów denga u dzieci opis informacje.

denga u dzieci
denga u dzieci
denga objawy
denga objawy
jak wygląda denga
jak wygląda denga
denga wysypka na skórze
denga wysypka na skórze
denga wysypka
denga wysypka
denga bali
denga bali
jak wygląda denga u dziecka
jak wygląda denga u dziecka
denga tajlandia
denga tajlandia
denga wirus
denga wirus

ZDJĘCIA OBRAZY::

Co szukasz ?