Jesteś tutaj

Chłoniaki

Wysłane przez Janusz w sob., 04/10/2021 - 23:14
Opis choroby i objawy : 

Chłoniak to nowotwór złośliwy (rak chłoniaka), który atakuje układ limfatyczny i komórki wchodzące w skład układu odpornościowego organizmu. Limfa krąży w naczyniach układu limfatycznego. Komórki limfatyczne, zwane limfocytami, zwalczają infekcje w organizmie, filtrując bakterie w węzłach chłonnych. Limfocyty znajdują się również w innych tkankach limfoidalnych, na przykład w śledzionie, czerwonym szpiku kostnym, skórze. Głównym objawem chłoniaka jest wzrost wielkości węzłów chłonnych różnych grup (szyjki macicy, pachowe, pachwinowe itp.).
Czynniki ryzyka choroby chłoniaka:
- niektóre infekcje i wirusy, w tym wirus Epsteina-Barra;
- dziedziczna predyspozycja;
- choroby autoimmunologiczne;
- niekorzystne wpływy środowiska, kontakt ze szkodliwymi chemikaliami.
Objawy choroby chłoniaka:
- powiększone, bezbolesne węzły chłonne;
- zmniejszenie masy ciała;
- wzrost temperatury ciała;
- nocne poty.

Chłoniak występuje, jak każdy nowotwór, gdy komórki organizmu, w tym przypadku limfocyty, zaczynają się dzielić w sposób niekontrolowany. Gdy komórki namnażają się, gromadzą się w węzłach chłonnych lub w tkankach innych narządów i tworzą guz.

Choroba wyróżnia się dwoma głównymi typami:
- choroba Hodgkina lub chłoniak Hodgkina (chłoniak Hodgkina, limfogranulomatoza), chłoniak Hodgkina (stara nazwa - ziarnica złośliwa) jest dość rzadko występującym nowotworem krwi.;
- inne typy nowotworów, takie jak złośliwy chłoniak skóry, zwany łącznie chłoniakiem nieziarniczym.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ jak wygląda Chłoniaki u dzieci niemowlaków dorosłych mężczyzn i kobiet. Poniżej zdjęcia choroby, podstawowe, typowe i nietypowe objawy poniżej galeria obrazów wrzodziejący chłoniak opis informacje.

wrzodziejący chłoniak
wrzodziejący chłoniak nos usta wargi
chłoniak ziarniczy nos
wrzodziejący chłoniak nos
chłoniak na nosie

ZDJĘCIA OBRAZY::

Co szukasz ?